Ankara Noter Yeminli Tercüme

Noter yeminli tercüme nedir?

Noter yeminli tercümanlar tarafından belgelerin aslına uygun, doğru yapılan tercümelerin noter tarafından tasdik edilmesidir.

Noter yeminli tercüme niçin yapılır?

Yabancı kişiler Türkiye’de resmi kurumlara verecekleri tüm belgeler noter yeminli tercüme olmak zorundadır. Aksi takdirde belgeler kabul edilmez.

Noter yeminli tercüme niçin kabul edilir?

Belgeler yeminli tercümanlar tarafından aslına uygun, doğru tercümeleri yapılır. Yeminli tercüman noterde bu belgeleri imzalar. Noter de bu belgelere mühür ve imzasını kullanır.

Ankara noter yeminli tercüme kim tarafından yapılır?

Sadece Ankara noter yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercümelere yeminli tercüme denir. Tercüme belgesi üzerinde yeminli tercüman adı-soyadı ve imzası bulunur.

Noter yeminli tercümenin avantajları nelerdir?

Noter yeminli tercüme, tüm resmi kuruluşlarda, mahkemelerde ve yurtdışında kullanılır.

Ankara noter yeminli tercüme nasıl yapılır?

Noter yemin zapttı olan yeminli tercümanlar belgeleri (hukuki, tıbbi, teknik) inceler, Konu kendisi ile ilgili ise aslına uygun, anlaşılır ve doğru çevirisini yapar. İmzalar. Noter de bu belgeleri tasdik eder. Sorumluluk noter ve yeminli tercümandadır.

Noter yeminli tercüme hangi belgeler için yapılır?

Patent başvuruları, diploma, kurs sertifikaları, kira sözleşmeleri,  yüksek lisans diploması, pasaport, konsolosluk belgeleri, lisans transkript, şirket ana kuruluş sözleşmeleri,  transkript,  doktora diploması, yabancı banka kredi sözleşmeleri, ihtarname, hastane heyet raporu, ehliyet, lisans sözleşmeleri,  hasta raporu, doğum belgesi, doktora transkript, doktora diploması, yurtdışı emekli sigorta belgesi, imza sirküleri, evlilik belgesi, faaliyet belgesi, vekâletname, şirket faaliyet belgesi, sertifikalar, doğum belgesi, doktora tezleri, distribütörlük sözleşmeleri, aile nüfus kayıt örneği, boşanma belgesi, vergi levhası,…

Noter yeminli tercüme hizmetleri neden tercih edilir?

Noter yeminli tercüme mahkemelere karşı yaptıkları tercümelerden sorumlu oldukları için tüm kurumlarda geçerlidir. Doğru ve kaliteli tercüme hizmeti olarak kabul edilir.

Ankara noter yeminli tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?

Her belge için noter yeminli tercüme fiyatı farklıdır. Noter yeminli tercüme fiyatları, belge çeşidine ( teknik, hukuki, tıbbi, akademik, resmi kurumlardan alınan kişisel belgeler…) tercüme yapılacak dile ( Almanca, İngilizce, Rusça…) diline ve sayfa sayısına (karakter sayısına) göre farklılık gösterir.

Noter yeminli tercüme fiyatları: Yeminli Tercüme +Noter tasdik ücreti toplamıdır.

Yeminli tercüme ücreti tercüman veya tercüme bürosuna ödenir. Noter tasdik ücreti de belgeleri onaylayan notere ödenir.

Yeminli tercüme belgelerinin noter onayı nasıl hesaplanır?

Noterler belgeleri karakter sayıları üzerinden yarım sayfa veya tam sayfa hesaplamasını yaparlar. Her yıl Yılbaşı ve mart aylarında noter onay ücretleri artmaktadır.

Ankara noter yeminli tercüme fiyatları ne kadar?

Her belge için farklıdır. Belgelerin aslına uygun, doğru, kaliteli bir şekilde tercüme edilmesi için, noter yeminli tercüme tercih edilmelidir. Fiyatlar, belgelere ve karakter sayılarına göre değişiklik gösterdiği için yeminli tercüme ücretine göre daha yüksektir.

Noter yeminli tercüme dilleri hangileridir?

İngilizce, Almanca, Japonca, Gürcüce, Bulgarca, Norveççe, Arapça, Slovakça, Osmanlıca, Rusça, Letonca, Çekçe, Rumca, Latince, Yunanca, Romence, Hırvatça, İtalyanca, İsveççe, Sırpça, Özbekçe, Makedonca, Lehçe, Türkmence, Ukraynaca, İspanyolca, Felemenkçe, Flamanca, Farsça, Azerice, Korece, Boşnakça, Fince,  Arnavutça, Macarca, Portekizce, Fransızca, Ermenice, Slovence, Çince, Kazakça….,

Konuşmayı Başlat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merahaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?